logo mówiąca strona internetowa
grafika

Rozległe awarie sieci dystrybucyjnej

PGE Dystrybucja Warszawa – Teren Sp. z o.o. informuje, że w dniu 14 października b.r. w wyniku nagłego załamania pogody doszło do rozległych uszkodzeń sieci, obsługiwanej przez Spółkę. WIĘCEJ

Ogłoszenie o zamianie akcji

Zarząd Spółki PGE Energia S.A. informuje o przystąpieniu do zamiany akcji spółek konsolidowanych na akcje spółki konsolidującej WIĘCEJ

Prąd mój bezpieczny przyjaciel

Program edukacyjny „Prąd – mój bezpieczny przyjaciel” wpisuje się w wieloletnią tradycję działań skierowanych do dzieci
i młodzieży.


Dla Klienta Taryfa Kontakt Informacje o wyłączeniach

Nowości


Rejon Energetyczny Siedlce

System Przedpłatowej Sprzedaży Energii Elektrycznej

System przedpłatowy produkcji APATOR S.A. w Toruniu daje możliwość sprzedaży energii elektrycznej w sposób podobny do innych dóbr konsumpcyjnych. Płatność "z góry" gwarantuje sprzedającemu zapłatę w momencie sprzedaży, a kupującemu pozwala uniknąć nadspodziewanie wysokich opłat wynikających z niekontrolowanego zużycia energii.
Nośnikiem informacji o ilości zakupionej energii jest 20-cyfrowy kod. Po wprowadzeniu do licznika pozwala on wykorzystać zakupioną porcję energii.
System składa się z następujących elementów: elektroniczne liczniki przedpłatowe - LEO-11 i LEO-31, Oprogramowanie Sprzedaży wraz z kartą szyfrującą oraz Energomat.


Licznik przedpłatowy LEO-11


Jest to jednofazowy jednotaryfowy elektroniczny licznik energii czynnej. Poza dozowaniem energii elektrycznej licznik posiada dodatkowe funkcje prognozowania okresu zużywania posiadanej porcji energii oraz funkcję ograniczenia prądowego, powodującego rozłączenia stycznika po przekroczeniu zadanego prądu obciążenia. Można również odczytać bieżące wartości napięcia, prądu, mocy, częstotliwości i współczynnika mocy oraz inne komunikaty dotyczące pracy licznika.


Licznik przedpłatowy LEO-31

Jest to trójfazowy jednotaryfowy elektroniczny licznik energii czynnej. Poza funkcjami analogicznymi jak w liczniku jednofazowym ma również dodatkową funkcję blokady pokrywy listwy zaciskowej. Ponowne załączenie może nastąpić dopiero po założeniu pokrywy i wprowadzeniu kodu technicznego. Licznik ma ponadto funkcję ustawiania maksymalnej asymetrii prądów obciążenia. Powoduje ona rozłączenie stycznika, podobnie jak w przypadku ograniczenia prądowego, po przekroczeniu zadanej asymetrii na dwóch dowolnych fazach.

Siteimpulse

PGE Dystrybucja Warszawa - Teren Sp. z o.o. - wszelkie prawa zastrzeżone. Patronat: czartery jachtów w Chorwacji newsletter Zamów newsletter